KPMG VAT Refunder Tool

KDV iadelerinin sorunsuz ve en hızlı şekilde sonuçlanması, vergi mükelleflerinin finans yönetimleri bakımından en çok önem verdikleri konuların başında geliyor. Vergi güvenliği için getirilen prosedürler talep sürecini karmaşıklaştırabiliyor. Öngörülen dokümantasyon yükümlülükleri, mükelleflerin bu süreci yönetmek için zaman, para ve emek harcamasına sebep oluyor.

KPMG Türkiye olarak, KDV iadelerine ilişkin mevzuatın gerekli kıldığı hesaplamaların ve listelerin bir bütün olarak yapılması için “KPMG VAT Refunder Tool” adlı bir yazılım geliştirdik.

Vergi uzmanlarımız ve IT Danışmanlık ekibimizin iş birliğiyle hazırladığı KDV İade yazılımı ile, şirketlerin KDV iade süreçlerini en verimli şekilde yönetmeleri ve hak ettikleri vergi iadelerini en hızlı şekilde geri alabilmeleri için destek sunuyoruz

Yazılım, KDV İade dokümantasyonu kapsamında hazırlanması ve elektronik olarak Vergi İdaresi sistemine yüklenmesi gereken listelerin, en hızlı şekilde doğru ve eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlıyor. Böylelikle, iade süreçlerinin hem hazırlık hem de vergi idaresindeki inceleme aşamaları sorunsuz bir şekilde ilerliyor. 

KPMG VAT Refunder Tool ile neler yapılabilir?

  • Tüm istisna türlerinde ortak olarak hazırlanması gereken İndirilecek KDV listesi oluşturulabilir ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sistemine yüklemeden önceki tüm hatalar tespit edilebilir.
  • Gümrük Beyannamesi ve İhracat Listeleri oluşturulabilir.
  • Mal ihracatı kapsamında iade talep eden firmaların Yüklenilen KDV hesaplamaları yapılabilir.
  • İmalatçı-ihracatçı firmaların Yüklenilen KDV Listeleri oluşturulabilir.