Bazı Projelere Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesi Hakkında Kararlar Yayımlandı

Yayınlanma Tarihi: 09 Eylül 2019​Özet: Bazı Projelere Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesi Hakkında 1504, 1505, 1506, 1507 ve 1508 Sayılı Kararlar 05.09.2019 tarih ve 30879 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Açıklamalar

Söz konusu Kararlar aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

1. Baykar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul ilinde yapılacak insansız hava araçları ve akıllı sistemler ürünler tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine karar verilmiştir.

2. Asil Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Bursa ilinde yapılacak olan makine otomotiv, ulaştırma ve enerji sektörlerine yönelik yüksek vasıflı çeliklerden ve süper alaşımlı malzemelerden dövme ürünleri üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine karar verilmiştir.

3. Ceyhan Polipropilen Üretim A.Ş. tarafından Adana ilinde yapılacak olan polipropilen üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine karar verilmiştir.

4. Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş. tarafından Ankara İlinde yapılacak olan fotovoltaik güneş paneli üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine karar verilmiştir.

5. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından Ankara İlinde yapılacak olan rüzgar tüneli tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine karar verilmiştir.

Yatırımların nitelikleri ve destek tutarlarına ilişkin tabloya aşağıda yer verilmiştir.


Ek 1-İstanbul İlinde Yapılacak Olan İnsansız Hava Araçları ve Akıllı Sistemler Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1504)

Ek 2- Bursa İlinde Yapılacak Olan Makine, Otomotiv, Ulaştırma ve Enerji Sektörlerine Yönelik Yüksek Vasıflı Çeliklerden ve Süper Alaşımlı Malzemelerden Dövme Ürünleri Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1505)

Ek 3- Adana İlinde Yapılacak Olan Polipropilen Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1506)

Ek 4- Ankara İlinde Yapılacak Olan Fotovoltaik Güneş Paneli Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1507) Ek 5- Ankara İlinde Yapılacak Olan Rüzgâr Tüneli Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1508)

Saygılarımızla, ​

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde +90 (212) 316 60 00 numaralı telefondan ya da eakin @kpmg.com elektronik posta adresinden Emrah Akın veya ukam@kpmg.com​ adresinden Uğur Kam ile irtibat kurmanızı rica ederiz.