Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri ve Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri İçin Yapılacak Müracaatlara Dair Kılavuz Güncellenmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2023Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri ve Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri İçin Yapılacak Müracaatlara Dair Kılavuz Güncellenmiştir.

İlaç Denetim Daire Başkanlığı’nın 05.10.2023 tarihli “Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri ve Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri İçin Yapılacak Müracaatlara Dair Kılavuz” başlıklı Duyurusu yayımlanmıştır.

Söz konusu Duyuru ile pandemi kısıtlamaları sebebiyle yurt dışı üretim tesislerindeki risk esasına dayalı yerinde GMP denetimlerinin uygulamasının kaldırıldığı ve Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri ile Yurt Dışı Üretim Tesislerinin GMP Denetimleri İçin Yapılacak Müracaatlara Dair Kılavuzun 6 Ekim 2023 tarihi itibariyle güncellendiği belirtilmiştir.

Söz konusu Duyuruyu bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.