Türkiye ve İngiltere Arasındaki Mevcut Serbest Ticaret Anlaşması İçin Karşılıklı Olarak Revize Edilme ve İyileştirme Kararı Alınmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 14 Ağustos 2023Türkiye ve İngiltere Arasındaki Mevcut Serbest Ticaret Anlaşması İçin Karşılıklı Olarak Revize Edilme ve İyileştirme Kararı Alınmıştır.

Ticaret Bakanlığı’nın 18.07.2023 tarihli “Türkiye Birleşik Krallık Serbest Ticaret Anlaşması'na İlişkin Ortak Bildiri” konulu Duyurusu yayımlanmıştır.

Söz konusu Duyuru ile Aralık 2020'de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık arasındaki mevcut Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA), her iki ülkenin ticari ilişkilerini daha da genişletme ve derinleştirme amacı doğrultusunda, karşılıklı olarak revize edilmesi ve iyileştirilmesi konusunda ilerlemeye karar verildiği belirtilmiştir.

Söz konusu Duyuruyu bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.