Türkiye ile Sri Lanka, Sierra Leone, Nijerya, Kamboçya, Senegal Arasında Çifte Vergilendirme Anlaşmaları ve Eki Protokolün Onaylandığı Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2023Türkiye ile Sri Lanka, Sierra Leone, Nijerya, Kamboçya, Senegal Arasında Çifte Vergilendirme Anlaşmaları ve Eki Protokolün Onaylandığı Belirtilmiştir.

01.12.2023 tarihli ve 32386 sayılı Resmi Gazete’de “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Hükümeti, Sierra Leone Cumhuriyeti Hükümeti, Nijerya Federal Cumhuriyeti, Kamboçya Krallığı ve Senegal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığı ile Vergiden Kaçınmaya Engel Olma Anlaşması ve Eki Protokolün Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 7893, 7894, 7895, 7896, 7897)” yayımlanmıştır.

Söz konusu Karar ile Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Hükümeti, Sierra Leone Cumhuriyeti Hükümeti, Nijerya Federal Cumhuriyeti, Kamboçya Krallığı, Senegal Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye arasında çifte vergilendirmeyi önleme ve vergi kaçakçılığı ile vergiden kaçınmaya engel olma anlaşması ve eki protokolün onaylandığı belirtilmiştir.

Söz konusu Kararı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.