Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Angola Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardım Anlaşması Onaylanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2024Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Angola Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardım Anlaşması Onaylanmıştır.

16.01.2024 tarihli ve 32431 sayılı Resmî Gazete ’de 8083 sayılı ‘’Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Angola Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardım Anlaşması’nın Onaylanması Kararı’’ konulu Karar yayımlanmıştır.

Söz konusu Karar ile Türkiye Cumhuriyeti ile Angola Cumhuriyeti Arasında Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardım Anlaşmasının onaylandığı bildirilmiştir.

Buna ek olarak Anlaşma’nın yürürlüğe girmesi için gerekli tüm iç yasal işlemlerin tamamlandığını tarafların birbirlerine diplomatik yollarla bildirdikleri son yazılı bildirimin alındığı tarihi takip eden otuzuncu gün yürürlüğe gireceği belirtilmiştir.

Söz konusu Kararı bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.