Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün CE İşareti Kapsamındaki Şişme Botların Bildirimleri Hakkında Yazısı Yayımlanmıştır

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2022Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 21.03.2022 tarihli, 72944075 sayılı ve “9 Sayılı ÜGD Tebliği 12/4. Maddesi Uygulaması-Gezi Tekneleri ve Kişisel Deniz Taşıtları Yönetmeliği” konulu yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu yazı ile CE işareti Taşıması Gereken Bazı Ürünlerin İthalat Denetimi Tebliği’nin (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2022/9) Ek-2’sinde bulunan ve Gezi Tekneleri ve Kişisel Deniz Taşıtları Yönetmeliği’ne tabi olan şişme botlara yönelik tebliğ kapsamındaki bildirimlerin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na (Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü) iletilmek üzere Gümrükler Genel Müdürlüğü’ne intikal ettirilmesi gerektiği bildirilmiştir.

Yazı, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.