Özbekistan ile Türkiye Arasında İmzalanan Tercihli Ticaret Anlaşması Kapsamında BİLGE Sistemi Üzerinden Kullanılması Gereken Kodlar Belirlenmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2023Özbekistan ile Türkiye Arasında İmzalanan Tercihli Ticaret Anlaşması Kapsamında BİLGE Sistemi Üzerinden Kullanılması Gereken Kodlar Belirlenmiştir.

Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 07.07.2023 tarihli ve 86959775 sayılı “Türkiye Cumhuriyeti İle Özbekistan Cumhuriyeti Arasındaki Tercihli Ticaret Anlaşmasının Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı:7286)” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Türkiye ve Özbekistan Cumhuriyeti arasında imzalanan Tercihli Ticaret Anlaşması hükümlerinden yararlanılabilmesi adına BİLGE Sisteminde OZBEK Anlaşma Kodunun seçilmesinin gerekli olduğu belirtilmiş olup anılan Anlaşmaya konu Tarife Kontenjanından yararlanılabilmesi için BİLGE Sisteminden OZBEK Anlaşma kodunun seçilmesi ardından muafiyetler alanında da TFKTJ ve BSGTY muafiyet kodlarının beyan edilmesi, 0302 kodlu EUR.1 Dolaşım Belgesinin de beyanname ekinde ibraz edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz