Merkez Adresi Deprem Bölgesinde Olan Firmaların TIR Karneleri Hakkında Düzenlemeler Getirilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2023Merkez Adresi Deprem Bölgesinde Olan Firmaların TIR Karneleri Hakkında Düzenlemeler Getirilmiştir.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD)’nin 05.07.2023 tarihli ve 2023/387 sayılı “Depremden Etkilenen Bölgelerde Yerleşik Firmaların TIR Karnelerine İlişkin İşlemler” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile merkez adresi deprem bölgesinde olan TIR karnesi hamillerinin 07.08.2023 tarihine kadar TIR karnelerini süresi içerisinde iade etmeleri gerektiği aksi takdirde firmalarının askıya alınacağı, birden fazla TIR karnesi başvurusunda bulunanların yalnızca bağlı bulundukları TIR Odasından başvuruda bulunabileceği ve adres değişikliği sebebiyle başka bir Odadan TIR karnesi alınabilmesi  için ise Oda değişikliği talebinde bulunulması gerektiği belirtilmiştir.

Buna ek olarak,  6 Şubat 2023 tarihi öncesinde düzenlenmiş ancak süresi içinde iade edilememiş TIR Karnelerinin kayıtlarının kapatılabilmesi adına 7 Ağustos 2023 tarihine kadar ilgili TIR Karneleri için kayıp işlemi yapılması ya da mümkünse bu karnelerin iade edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz