Marka ve/veya Model Bilgisinin Firma Tarafından Sehven Yanlış Girilmiş Başvurularda, Denetmenin Tekrar Yetki Verme Özelliğinin Kullanılması Gerektiği Belirtilmiştir

Yayınlanma Tarihi: 07 Ekim 2022Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’ nün 78211647 sayılı, 15.09.2022 tarihli, “TAREKS Marka ve Model Düzeltme Yetkisi” konulu yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu yazıda, bir başvuruda marka ve/veya modelin sehven yanlış girilmiş olması durumunda, denetmenin ilgili başvuruya ait girilen marka ve model alanlarını değiştirme yetkisi sağladığı ve firmanın değişikliği onayladıktan sonra tekrar değişiklik yapamayacağı, tekrar değişiklik yapması gerektiği durumlarda denetmenin tekrar aynı butondan yetki vermesi gerektiği belirtilmiştir.

Bu çerçevede, marka ve/veya model bilgisi firma tarafından sehven yanlış girilmiş başvuruların iptal edilerek firmadan tekrar başvuru yapması istenmesi yerine, söz konusu özelliğin kullanılması gerektiği belirtilmiştir.

Yazı, Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmıştır.

Söz konusu Yazıyı bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.