Liman Sahasında Bulunan Sodyum Perklorat Cinsi Eşyanın Antrepo veya Geçici Depolama Yerlerine Alınmaması Gerektiği Açıklanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 22 Ağustos 2023Liman Sahasında Bulunan Sodyum Perklorat Cinsi Eşyanın Antrepo veya Geçici Depolama Yerlerine Alınmaması Gerektiği Açıklanmıştır.

Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü Mersin Gümrük Müdürlüğünün 07.08.2023 tarihli ve 87863981 sayılı “Sodyum Perklorat Cinsi Eşya” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Mersin liman sahası içerisinde bulunan Sodyum Perklorat cinsi eşyanın, sivil kullanımına ilaveten patlayıcı ve jet yakıtı üretimi dahil çeşitli alanlarda kullanılabildiği belirtilmiş olup antrepoya alınması talebinin uygun görülmediği ve bu nedenle söz konusu eşyanın liman sahası dışına çıkarılmaması ve herhangi bir antrepoya veya geçici depolama yerine alınmamasına dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz