Kocaeli Laboratuvar Müdürlüğü TÜRKAK Tarafından 2 Metotta Daha Akreditasyon Sertifikası Almaya Uygun Bulunmuştur

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2023Kocaeli Laboratuvar Müdürlüğü TÜRKAK Tarafından 2 Metotta Daha Akreditasyon Sertifikası Almaya Uygun Bulunmuştur

Ticaret Bakanlığı’nın 22 Kasım 2023 tarihli “Kocaeli Laboratuvar Müdürlüğü TÜRKAK Tarafından 2 Metotta Daha Akreditasyon Sertifikası Almaya Uygun Bulunmuştur.” konulu Yazı yayımlanmıştır.

Söz konusu Duyuru ile Kocaeli Laboratuvar Müdürlüğünün, TÜRKAK tarafından deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel şartlar hükümlerini yerine getirerek akredite olmuş olup 0 olan akredite metot sayısını 2 metotta yapmış olduğu kapsam genişletmesi ile toplam 10 analiz metoduna çıkardığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda Kocaeli Laboratuvar Müdürlüğünce kapsam genişleme çalışmaları kapsamında Akreditasyon sertifikası alınan metotlar aşağıdaki gibidir.

Metal ve Alaşımlardan Yapılan Ürün ve Malzemeler:

·        Aluminyum alaşımları; Optik Emisyon Spektrometri Metodu-Magnezyum (Mg) Tayini (ASTM E1251)

Kimyasallar ve Kimyasal Ürünler:

·        Gıda Katkı Maddeleri ile İlaç ve Kozmetik Yardımcı Maddeleri; Erime Noktası Tayini (TS 8394)

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.