Kargo Yoluyla Japonya’ya İhraç Edilmek İstenen Belirli Ürünlere Bitki Sağlık Sertifikasının Eşlik Etmesi Gerektiği Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2023Kargo Yoluyla Japonya’ya İhraç Edilmek İstenen Belirli Ürünlere Bitki Sağlık Sertifikasının Eşlik Etmesi Gerektiği Belirtilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 17.05.2023 tarihli ve 9916941 sayılı “Japonya - Bitki Sağlık Sertifikası Uygulama Değişikliği” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Japonya'nın bitki ithalatına ilişkin karantina tedbirlerinde yapılan değişikliklerle bir takım bilgi ve belgelerin talep edileceği ve 5 Ağustos 2023 tarihi itibariyle kargo yoluyla Japonya’ya ihraç edilmek istenen belirli ürünlere Bitki Sağlık Sertifikasının eşlik etme zorunluluğu getirildiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazı’yı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.