Kapsamlı Teminat İçin Teminat Gümrük İdaresinin, Ticaret Bakanlığı Sitesinde Yetkili Bölge Müdürlükleri Listesi Yayımlana Dek Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün Yetkili Kalmaya Devam Edeceği Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2024Kapsamlı Teminat İçin Teminat Gümrük İdaresinin, Ticaret Bakanlığı Sitesinde Yetkili Bölge Müdürlükleri Listesi Yayımlana Dek Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün Yetkili Kalmaya Devam Edeceği Belirtilmiştir.

Gümrükler Genel Müdürlüğünün 02.01.2024 tarihli 92509415 sayılı “Kapsamlı Teminat Devri (Tebliğ Değişikliği)” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Ticaret Bakanlığı’nın kurumsal internet sayfasında Kapsamlı Teminat için teminat gümrük idaresi olarak yetkili gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri listesi yayımlanıncaya kadar Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün yetkili olmaya devam edeceği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.