Kanada Tarafından Türkiye Menşeli Makarna İthalatına Karşı Uygulanan Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi Önlemlerine İlişkin Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Tamamlandı.

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2023Kanada Tarafından Türkiye Menşeli Makarna İthalatına Karşı Uygulanan Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi Önlemlerine İlişkin Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Tamamlandı.

Ege İhracatçı Birlikleri’nin 17.10.2023 tarihli “Kanada / Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi” konulu Duyurusu yayımlanmıştır.

Söz konusu Duyuru ile Kanada Uluslararası Ticaret Mahkemesi (CITT) tarafından Türkiye menşeli makarna ithalatına karşı uygulanan anti-damping ve telafi edici vergi önlemleri kapsamında 15 Mayıs 2023 tarihinde açılan nihai gözden geçirme soruşturmasının tamamlandığı bildirilmiş olup önlemlerin kaldırılması halinde ise damping ve sübvansiyonun devam edeceği duyurulmuştur.

Söz konusu Duyuruyu bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.