İthali Kontrole Tabi Yakıt, Atık ve Hurdaların, Dahilde İşleme Rejimi Kapsamında Geçici İthalinde de Çevre Katkı Payı Tahsil Edilecektir.

Yayınlanma Tarihi: 05 Nisan 2023İthali Kontrole Tabi Yakıt, Atık ve Hurdaların, Dahilde İşleme Rejimi Kapsamında Geçici İthalinde de Çevre Katkı Payı Tahsil Edilecektir.

Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 21.03.2023 tarihli ve 83778967 sayılı “Dahilde İşleme Rejimi Kapsamında Çevre Katkı Payı Tahsilatı” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile ilgili Ticaret Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yapılan istişareler sonucunda dahilde işleme rejimi kapsamında geçici ithali gerçekleştirilen eşyanın ithali kontrole tabi yakıt, atık ve hurdalardan olması halinde de tereddüte mahal vermeksizin çevre katkı payının tahsil edileceği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz