İthalatBİS E-İmza Yetkilendirme Başvuru Kılavuzu, Belge Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Yapılabilen Belge Türleri Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2023İthalatBİS E-İmza Yetkilendirme Başvuru Kılavuzu, Belge Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Yapılabilen Belge Türleri Belirtilmiştir.

Ticaret Bakanlığı’nın 05.04.2023 tarihli ve “İthalat Belge İşlemleri (İthalatBİS) E-Başvuru” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile İthalat Belge İşlemleri Sistemi (İthalatBİS)            üzerinden e-imza yetkisi ile belirli ürünlerin ithalatı için gerekli olan İthal Lisansı, İthalat İzni, Gözetim Belgesi benzeri belgeler için başvuruda bulunulabileceği belirtilmiş olup e-imza yetkilendirme başvuru kılavuzu, belge başvuru kılavuzu ve e-başvuru aracılığı ile temin edilebilen belge türleri belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.