İthalat Kontrol Sistemi-2'nin (Import Control System-ICS2) Üçüncü Aşamasına İlişkin Olarak Gerçekleştirilecek Webinar Hakkında Yazı Yayımlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 01 Nisan 2024İthalat Kontrol Sistemi-2'nin (Import Control System-ICS2) Üçüncü Aşamasına İlişkin Olarak Gerçekleştirilecek Webinar Hakkında Yazı Yayımlanmıştır.

Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü tarafından 22.03.2024 tarihli ve 95267483 sayılı “ICS2 Webinarı” konulu Yazı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Avrupa Birliği'nde (AB) uygulanan elektronik gümrük sistemlerinden İthalat Kontrol Sistemi-2'nin (Import Control System-ICS2) üçüncü aşamasına ilişkin olarak Avrupa Komisyonu tarafından kamu kurumları ile iş dünyası temsilcilerine yönelik gerçekleştirilecek webinarın 4 Nisan 2024 tarihinde saat 10:30'da ekte yer alan çevrimiçi bağlantı üzerinden yapılmasının öngörüldüğü bildirilmiştir.

Bu kapsamda webinarın İngilizce olarak gerçekleştirileceği, çeviri hizmeti sunulmayacağı ve denizyolu taşımacılığı özelinde düzenlenecek olmakla birlikte, webinara havayolu, karayolu ve demiryolu taşımacılığında faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin katılımının yararlı olacağının değerlendirildiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.