İtalya Tarafından Düzenlenen Menşe Şahadetnamelerinin Doğruluğunun Kontrol Edilebileceği Web Sitesi Belirlenmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2023İtalya Tarafından Düzenlenen Menşe Şahadetnamelerinin Doğruluğunun Kontrol Edilebileceği Web Sitesi Belirlenmiştir.

Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Ab Gümrük Mevzuatına Uyum, Mali İşbirliği ve Birlik Programları Dairesinin 10.11.2023 tarihli ve 90878539 sayılı “İtalya Menşe Şahadetnameleri Sonradan Kontrol Adresleri Hk’’ konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Milano Monza Brianza Ticaret Odası ile Marche Bölgesi Ticaret Odasının (Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata, Pesaro Urbino ofisleri için aynı) iletişim bilgilerinin portalda "Yurtdışı Gümrük İdareleri İletişim Bilgileri" bölümüne eklendiği belirtilmiş olup İtalya nezdinde düzenlenen menşe belgelerinin doğruluğunun https://co.camcom.infocamere.it/ adresinden kontrol edilebileceği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz