İKT Üye Ülkeler Arasında Ticaret Tercihleri Sistemi Çerçeve Anlaşmasının Eklerini Teşkil Eden Taviz Listeleri Onaylanmıştır

Yayınlanma Tarihi: 18 Ağustos 202204.07.2022 tarihli ve 31886 sayılı (1. Mükerrer) Resmi Gazete’ de ‘’İslam Konferansı Teşkilatı’na Üye Ülkeler Arasında Ticaret Tercihleri Sistemi Çerçeve Anlaşması’nın Eklerini Teşkil Eden Türkiye, Bangladeş, Fas, İran, Malezya, Pakistan ve Ürdün’e Ait İlişik Taviz Listelerinin Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5765)’’ yayımlanmıştır.

Söz konusu karar ile İslam Konferansı Teşkilatı’na Üye Ülkeler Arasında Ticaret Tercihleri Sistemi Çerçeve Anlaşması’nın eklerini teşkil eden Türkiye, Bangladeş, Fas, İran, Malezya, Pakistan ve Ürdün’e ait taviz listelerinin onaylanmasına karar verildiği belirtilmiş olup; 22 Temmuz 2015’te yayımlanan taviz listesinde bulunan eşyalar için söz konusu ülkelerden gerçekleştirilen ithalatta yıllara göre  indirilmiş vergi oranları belirtilmiştir.

Karar hükümleri Cumhurbaşkanı tarafından yürütülecek olup, yayım tarihinde (04.07.2022) yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu tebliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.