İhracat Ve Diğer Döviz Kazandırıcı Faaliyetlerde Damga Vergisi ve Harç İstisnası Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Seri No:1) Yayımlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2024İhracat Ve Diğer Döviz Kazandırıcı Faaliyetlerde Damga Vergisi ve Harç İstisnası Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Seri No:1) Yayımlanmıştır.

16.02.2024 tarihli ve 32462 sayılı Resmi Gazete’de “İhracat Ve Diğer Döviz Kazandırıcı Faaliyetlerde Damga Vergisi ve Harç İstisnası Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Seri No:1)” yayımlanmıştır.

Söz konusu Tebliğ ile İhracat ve Diğer Döviz Kazandırıcı Faaliyetlerde Damga Vergisi ve Harç İstisnası Uygulama Genel Tebliğinin “Diğer döviz kazandırıcı faaliyetler” başlıklı 5 inci maddesinde Kalkınma Bakanlığına yapılan atıfların Cumhurbaşkanlığı olarak değiştirildiği belirtilirken firmaların “Döviz Kazandırıcı Faaliyetler” tanımı içinde yer alan “uluslararası ihaleye çıkarılanlar” ile “uluslararası ihalelerde tamamı üzerinden, yabancı para ile finanse edilenler” ibarelerinin ise çıkarıldığı bildirilmiştir.

Bu Tebliğ 28.12.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Söz konusu Tebliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.