Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Yayımlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2024Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Yayımlanmıştır.

31.12.2023 tarihli ve 32416 (5. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de “Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlanmıştır.

Söz konusu Tebliğin 5 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde geçen “Onaylanmış Kişi Statü Belgesi, Onaylanmış İhracatçı Yetkisi ve/veya” ifadesi kaldırılmış olup, aynı fıkranın (ç) bendinde yer alan “29.390” ifadesi “44.085” olarak değiştirildiği, ayrıca aynı maddeye Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifesinin, resmî kurumların çalışma saatleri içerisinde verilen hizmetler için belirlendiğine ilişkin fıkranın eklendiği belirtilmiştir.

Bu Tebliğ Ticaret Bakanı tarafından yürütülecek olup 01.01.2024 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Söz konusu Tebliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.