Geri Verme veya Kaldırma Taleplerinde Gümrük Müdürlüğüne Sunulan Dilekçe Tarihinin Esas Alınması Gerektiği Bildirilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 04 Kasım 2021Geri Verme veya Kaldırma Taleplerinde Gümrük Müdürlüğüne Sunulan Dilekçe Tarihinin Esas Alınması Gerektiği Bildirilmiştir.

19.10.2021 tarihli ve 68329084 sayılı Geri Verme veya Kaldırma Başvuru Formunun Elektronik Ortamda Sunulmasına İlişkin Yazı yayımlanmıştır.

Söz konusu yazıda daha önce 05.06.2020 tarihli ve 54742716 sayılı yazı ile gerçekleştirilen düzenleme neticesinde geri verme veya kaldırma başvuruları için dilekçe verilmesi gerektiği;  Geri Verme veya Kaldırma Başvuru Formunun ve aslı ibraz edilmesi gerekenler dışındaki eklerinin dilekçe ekinde kağıt ortamında sunulması zorunluluğunun kaldırıldığı belirtilmiş olup geri verme veya kaldırma taleplerinde başvuru tarihi olarak, Geri Verme veya Kaldırma Talep Yönetimi Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılan başvuru tarihinin değil, bu başvuruyu müteakip gümrük müdürlüğüne sunulan dilekçe tarihinin esas alınması gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

 

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.