Fas Sanayi ve Ticaret Bakanlığına Türkiye Menşeli Elektrikli Fırın İthalatına Karşı Anti-Damping Önlemi Uygulanması Adına Bir Başvuru Yapıldığı Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 15 Ağustos 2023Fas Sanayi ve Ticaret Bakanlığına Türkiye Menşeli Elektrikli Fırın İthalatına Karşı Anti-Damping Önlemi Uygulanması Adına Bir Başvuru Yapıldığı Belirtilmiştir.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin 08.08.2023 tarihli ve “Fas/Anti-Damping Soruşturma Başvurusu Bildirimi” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Rabat Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya ithafen, Fas Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na Türkiye menşeli elektrikli fırın ithalatına karşı anti-damping önlemi uygulanması adına bir başvuru yapıldığı ve bu çerçevede, anti-damping soruşturması açılmasına karar verilmesi halinde soruşturmaya ilişkin bilgilerin ayrıca aktarılacağı belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.