Elektronik Tebligat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldığı Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2023Elektronik Tebligat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldığı Belirtilmiştir.

29.11.2023 tarihli ve 32384 sayılı Resmi Gazete’de “Elektronik Tebligat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’’ yayımlanmıştır.

Söz konusu Yönetmelik ile gerçek veya tüzel kişilerin, e-Devlet Kapısı vasıtasıyla UETS (Tebligat Kanunu ve bu Yönetmelik uyarınca yapılan elektronik tebligat işlemlerini yürütmek amacıyla PTT tarafından kurulan, işletilen ve güvenliği sağlanan sistem) üzerinden iki aşamalı kimlik doğrulama yöntemi ile elektronik tebligat adresi almak için başvuru yapabilecekleri belirtilmiştir.

Buna ek olarak bahsi geçen yazıda elektronik tebligat alıcısı gerçek veya tüzel kişiler elektronik tebligat adresine; güvenli elektronik imzasını kullanarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden kimlik doğrulaması yaparak ya da PTT tarafından verilen şifre ile birlikte tercihine göre SMS veya elektronik posta yoluyla gönderilen tek kullanımlık doğrulama kodunu kullanarak erişebilecekleri ifade edilmiştir.

Yönetmelik hükümleri Adalet Bakanı tarafından yürütülecek olup yayımı tarihinde (29.11.2023) yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu Yönetmeliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz