Ek Süreye İlişkin Geçici Düzenleme Konusunda Yazısı

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2020Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından 27.04.2020 tarihli 54065740 sayılı Ek Süreye İlişkin Geçici Düzenleme Konusunda Yazı yayımlanmıştır.

Söz konusu yazı ile Covid-19 salgını nedeniyle ticaret hayatında yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçilmesini ve Ürün Güvenliği ve Denetimi Tebliğleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde özel sektörün ihtiyaç duyduğu ürünlerde bir noksanlık olmamasını teminen  alınan  önleme  ilişkin karar aşağıda belirtilmiştir.

  • Bu kapsamda, Covid-19 salgını nedeniyle belge temin etmekte zorluk yaşandığını ifade eden ithalatçı firmaların taleplerine ilişkin yapılan değerlendirme neticesinde, belge temini için verilen 120 günlük ek sürenin geçici olarak uzatılması uygun bulunmuştur. Denetimi devam eden başvurular da dahil olmak üzere ilgili tüm başvurularda belge temini için 120 gün olan ek süre geçici olarak 180 gün olarak değiştirilmiştir

 

Söz konusu yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.