Domates Salçasının İhracat Kayıt Prosedürlerinde Değişiklik Yapılmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 22 Ağustos 2023Domates Salçasının İhracat Kayıt Prosedürlerinde Değişiklik Yapılmıştır.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin 10.08.2023 tarihli 70430465-TİM.OAİB.GSK..2023/695-8013 sayılı “İhracı Kayda Bağlı Mallar Hk.” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile “Domatesler (sirke veya asetik asitten başka usullerle hazırlanmış veya konserve edilmiş) Diğerleri: (GTP:2002.90) (Salça)” eşyasının İhracı Kayda Bağlı Mallar Listesi’ne eklendiği ve bu eşyaların ihracatına ilişkin kayıt uygulama prosedürlerinde değişikliğe gidildiği belirtilmiştir.

Bu kapsamda eşyanın ihracatının kayıt işlemlerine Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin koordinatör olarak atanmış olduğu ve kayıt işlemlerinin yalnızca Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından gerçekleştirileceği, bu konu hakkında bilgi almak için Genel Sekreterlik Kayda Bağlı İhracat birimi ile iletişime geçilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.