Deprem Nedeniyle Olağanüstü Hal İlan Edilen İllere Bağlı İdarelerde Süre Uzatımları ve Güncelleme Talepleri Hakkında Yazı Yayımlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2023Konu: Deprem Nedeniyle Olağanüstü Hal İlan Edilen İllere Bağlı İdarelerde Süre Uzatımları ve Güncelleme Talepleri Hakkında Yazı Yayımlanmıştır.

Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 10.03.2023 tarihli 83461495 sayılı “Deprem Nedeniyle Olağanüstü Hal İlan Edilen İllere Bağlı İdarelerde Süre Uzatımları ve Güncelleme Talepleri Hk” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Mersin Gümrük Müşavirler Derneği yetkilileri tarafından gümrük müşavirlerinin süreli bildirimlerinin mücbir sebepten ötürü gerçekleştiremediklerinden bahisle 3 ay süreli olmak üzere ek süre talep edilmiş olup, Gümrükler Genel Müdürlüğü deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerde bu süreli bildirimlerinin tarihini 31.07.2023 tarihine kadar uzattığını belirtmiştir.

Söz konusu Yazıyı bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.