Çin Halk Cumhuriyeti Menşeli Sentetik Veya Suni Devamsız Liflerden Dokunmuş Mensucat İçin Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açıldığı Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 05 Ocak 2024Çin Halk Cumhuriyeti Menşeli Sentetik Veya Suni Devamsız Liflerden Dokunmuş Mensucat İçin Nihai Gözden Geçirme Soruşturması Açıldığı Belirtilmiştir.

 

26.12.2023 tarihli ve 32411 sayılı Resmi Gazete’ de “İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ (No: 2023/38)” yayımlanmıştır.

Söz konusu Tebliğ ile Çin Halk Cumhuriyeti menşeli 55.13, 55.14, 55.15 ve 55.16 gümrük tarife pozisyonları altında sınıflandırılan “sentetik veya suni devamsız liflerden dokunmuş mensucat” ürününe yönelik yürürlükte bulunan dampinge karşı kesin önleme ilişkin olarak bir nihai gözden geçirme soruşturması açıldığı, açılış bildiriminin gönderildiği bütün ilgili taraflar için soru formunu cevaplandırma süresinin, soruşturmanın açılışına ilişkin bildirimin gönderildiği tarihten itibaren posta süresi dâhil 37 gün olduğu belirtilmiştir.

Soruşturma bu Tebliğin yayımı tarihinde başlamış olarak kabul edilmektedir ve Tebliğ hükümleri Ticaret Bakanı tarafından yürütülecek olup yayımı tarihinde yürürlüğe girecektir.

Söz konusu Tebliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.