Büyük Britanya Ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Menşeli Bazı Canlı Hayvan, Tarım ve Hayvansal Ürünlerin İthalatında Tarife Kontenjanı Açıldı

Yayınlanma Tarihi: 20 Nisan 202120.04.2021 tarihli ve 31460 sayılı Resmi Gazete’ de Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Menşeli Bazı Ürünlerin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulaması Hakkında Karar yayımlanmıştır.

Söz konusu karar ile bülten ekinde yer alan tabloda gümrük tarife istatistik pozisyonları belirtilen Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı menşeli bazı canlı hayvan, tarım ve hayvansal ürünler için  karşılarında gösterilen miktarlarda tarife kontenjanları açılmıştır.

Ayrıca bülten ekinde yer alan tabloda belirtilen ürünler için karşısında gösterilen oranda gümrük vergisi, ve varsa ek mali yükümlülük (toplu konut fonu vb.) uygulanacağı belirtilmiştir.

Söz konusu Karar hükümleri Ticaret Bakanı tarafından yürütülecek olup, yayımı tarihinde (20.03.2021) yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu kararı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.