BİLGE Sisteminde, Türkiye – BAE Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşma Kodu, Doküman Kodu ve Menşe İspat Belgelerinin Oluşturulduğu Belirtilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 09 Ekim 2023BİLGE Sisteminde, Türkiye – BAE Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşma Kodu, Doküman Kodu ve Menşe İspat Belgelerinin Oluşturulduğu Belirtilmiştir.

Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 06.09.2023 tarihli ve 88782619 sayılı “Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile BİLGE Sisteminde, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması adına ''BAE'' anlaşma kodu ile 2814 doküman kodlu; TR-UAE ve 2818 doküman kodlu; DB TR-UAE Menşe İspat Belgeleri oluşturulduğu belirtilmiş olup ithalat işlemlerinde kapsam dahili eşyanın karşısında belirtilen tahsisat yöntemine uygun muafiyet koduna ek olarak belirtilen anlaşma kodu ve menşe ispat belgesinin kullanılması gerektiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz