BİLGE Sistemi Üzerindeki Türkiye – BAE Arasındaki Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması Kapsamında Kullanılacak Menşe İspat Belgelerinin İsimleri Güncellenmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 06 Ekim 2023BİLGE Sistemi Üzerindeki Türkiye – BAE Arasındaki Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması Kapsamında Kullanılacak Menşe İspat Belgelerinin İsimleri Güncellenmiştir.

Gümrükler Genel Müdürlüğünün 23.09.2023 tarihli ve 89284819 sayılı “Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması” konulu Yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazı ile Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması kapsamında kullanılacak menşe ispat belgelerinin BİLGE Sistemi üzerinde “2814 doküman kodlu; DB TR-UAE” ve “2818 doküman kodlu; TR-UAE Menşe İspat Belgeleri” kodları ile güncellendiği belirtilmiştir.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz