Atık ve Metal Hurdaların İthalat Kontrollerini ve Türkiye Gümrük Bölgesine Giriş İşlemlerini Gerçekleştirebilecek Gümrük Müdürlükleri Listesine Trabzon Gümrük Müdürlüğü Eklenmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 05 Mayıs 2023Atık ve Metal Hurdaların İthalat Kontrollerini ve Türkiye Gümrük Bölgesine Giriş İşlemlerini Gerçekleştirebilecek Gümrük Müdürlükleri Listesine Trabzon Gümrük Müdürlüğü Eklenmiştir.

20.04.2023 tarihli ve 32169 sayılı Resmi Gazete’ de “Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 104)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 190)’’ yayımlanmıştır.

Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 104)’nin üçüncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan, atık ve metal hurdaların Türkiye Gümrük Bölgesine giriş işlemleri ile gerçekleştirilecek ithalat kontrollerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlükleri listesine “Kırpılmış Atık Lastik” eşya cinsi ile Trabzon sınır kapısına bağlı Trabzon Gümrük Müdürlüğü’nün eklendiği belirtilmiştir.

Tebliğ hükümleri Ticaret Bakanı tarafından yürütülecek olup yayımı tarihinde (20.04.2023) yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu Tebliği Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.