Antrepodan Transiti Yasak Olan Eşyanın Mahrece İadesine İzin Verilmiştir

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2021Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’ nün (Mersin Gümrük Müdürlüğü) 20.05.2021 tarihli, E-60805799 sayılı ve Antrepodan Transiti Yasak Eşya konulu yazısı yayımlanmıştır.

Söz konusu yazı ile, yetkili kurumlarca yapılacak kontroller neticesinde antrepo rejimine tabi tutulmuş kırmızı et (konserve edilmiş olanlar hariç), muz, çay, tütün ve tütün ürünleri, alkollü içki, konserve balık ve bebek maması cinsi eşyaların yeniden bir iç gümrüğe veya yurt dışına transit rejimi altında taşınmasına izin verilmediği durumlarda; gerekli tüm önlemler ve teminatın alınması, araç takip sisteminden faydalanılması koşuluyla, memur refakatinde geldiği ulaşım yöntemiyle mahrece iadesine izin verildiği belirtilmiştir.

Yazı, Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü (Mersin Gümrük Müdürlüğü) tarafından yayımlanmıştır.

Söz konusu Yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.