Akümülatör Depozito Sistemi Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar

Yayınlanma Tarihi: 09 Temmuz 2020Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü  tarafından 29.06.2020 tarihli ve 132858 sayılı piyasaya arz edilen akümülatörlerin kullanımları sonrasında geri kazanımının sağlanması amacıyla iade alınmasını içere depozito sistemi uygulamalarına ilişkin idari ve teknik hususlara yönelik hazırlanan “Akümülatör Depozito Sistemi Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar” yayımlanmıştır.

Söz konusu yazı ile piyasaya arz edilen akümülatörlerin kullanımları sonrasında geri kazanılması amacıyla uygulanacak olan depozito sistemi uygulamasına ilişkin tanımlara, genel ilkelere, görev ve yetkilere yer verilmiş olup depozito uygulaması ve ücretlendirme gibi konular hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Buna ilaveten mevcut depozito uygulamalarına da yer verilen söz konusu yazı ile piyasaya sürenlerin ve satış noktalarının yükümlülükleri belirlenmiştir.

Söz konusu yazıyı Bültenimiz ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bülten kapsamı konularda ek bilgiye ihtiyaç duymanız halinde (212) 316 60 00 / 6162 numaralı telefondan ya da mpalaoglu@kpmg.com elektronik posta adresinden Murat Palaoğlu ile irtibat kurmanızı rica ederiz.