Sign In
KPMG VERGİ / Yayınlar / Türkçe Yayınlar / TurkceYayinlarDetay

 

KPMG Gündem Sayı 33
5.2.2019

KPMG Gündem’in bu sayısında, sektöre heyecan katan KPMG Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş ile Erdikler Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş’nin KPMG Türkiye çatısı altında birleşmesinin hikayesini anlattık. FinTech İstanbul Platformu Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, dünyayı sarsan finansal teknoloji ekosistemini ve Türkiye’deki yansımalarını anlattı.

Gündem'in gündeminde KPMG Küresel Blockchain Lideri Eamonn Maguire, 2023’ten itibaren şirketlerin blokzinciri kullanmaya başlayabileceğini, perakende ödemelerinden mortgage’a ve tedarik zincirlerine kadar birçok sektörün blokzinciri kullanma potansiyelini değerlendirdi. Bu bölümde ilginizi çekeceğini düşündüğümüz diğer konular ise; 2018 CEO Araştırması ve Küresel Kadın Liderler Araştırması… Bu yıl Türkiye’nin de aralarında olduğu 51 ülkeden yaklaşık 2 bin CEO ile yapılan CEO Araştırması, değişim ve dönüşümü yönetmeye çalışan CEO’ların benzer ikilemlerle karşı karşıya kaldığını gösteriyor. ‘Büyüme Sancıları’ başlıklı rapora göre CEO’nun ajandasında üç kritik başlık var; jeopolitik dalgalanma, siber risk ve jenerasyon değişimi…

Dünyanın en büyük şirketlerini yöneten kadın liderlerin büyüme, dijitalleşme ve kariyer konusundaki yaklaşımlarına ışık tutan Küresel Kadın Liderler Araştırması’na 30’u Türkiye’den olmak üzere, dünya genelinde yaklaşık 700 kadın lider katıldı. Türkiye’nin de katılımıyla dünyada ilk kez gerçekleştirilen KPMG Küresel Kadın Liderler Araştırması, teknolojiyle dönüşen iş dünyasında kadın liderler çağının başlayacağını haber veriyor.

33. sayımızdaki diğer söyleşide ise, 2018’de Wimbledon Grand Slam gençler çift erkeklerde şampiyonluk kazanarak, Türkiye’ye teniste büyük bir başarı armağan eden, 141 yıldır düzenlenen Wimbledon’un ilk şampiyon Türk tenisçisi olarak tarihe geçen Yankı Erel hedefini ve hayallerini paylaştı.

pdf-indir.jpg
​​