Sign In
KPMG VERGİ / Yayınlar / Türkçe Yayınlar / TurkceYayinlarDetay

 

KPMG Gündem Sayı 32
6.8.2018

​KPMG Gündem’in bu sayısında, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Baki ile dünyanın en büyük uluslararası müteahhitleri (ENR) listesinde 38’inci sıraya yükselen şirketin zirve yolculuğunu konuştuk. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Başkanı Ali Pandır, ‘denetlenebilir, hesap verebilir, adil, şeffaf, sorumlu’ yönetim yapıları oluşmasının gereğini ve önemini anlattı.

Gündem'in Gündemi'nde KPMG Türkiye Başkanı Murat Alsan ve Yeniden Yapılandırma ve Refinansman Lideri Orhan Turan üretim, istihdam, yatırım için yapılandırma yaklaşımlarını değerlendirdi. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı ErhanTopaç ile sermaye piyasasının ve onu oluşturan araçların izini sürdük. Bu bölümden, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz diğer konu ise; 2018 Küresel Fintech Araştırması… Finans kuruluşları pazar paylarını kaybetme riski yaşadıkları Fintech şirketlerine karşı stratejilerinde mesafe almaya başladı. KPMG’nin 36 ülkeden katılımcıyla gerçekleştirdiği 2018 Küresel Fintech Araştırması, teknolojinin finansal hizmetlerde statükoyu sarstığını söylüyor.

32. sayımızdaki diğer söyleşilerde ise, refinansman, iş hukuku, aktüerya ve sosyal güvenlik konularında derin bilgi ve tecrübeye sahip dört yeni KPMG yöneticisi, iş hedeflerini ve stratejilerini, SAS UFRS 17 Global Çözüm Lideri Stefan De Lombaert sigorta sektöründe UFRS 17 hazırlıklarını ve KPMG Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Global Başkanı Alex Holt, yapay zeka, bilişsel işlem, insansı robotların dünyasında, şirketlerin organizasyon ve kültürel değişimi nasıl yapmaları gerektiğini anlattı.

Gündem Sayı 32​
​​