Sign In
KPMG VERGİ / Kurumsal / Hakkımızda / KPMG Türkiye

KPMG Türkiye

​1982 yılında kurulan KPMG Türkiye; Türkiye'deki yerel ve uluslararası kuruluşlara profesyonel denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan öncü firmalardan biridir.

KPMG Türkiye'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de olmak üzere 3 ofisi bulunmaktadır. İstanbul'da bir merkez kurulmasının ardından, Türkiye'deki ilk şubemiz 2007 yılı Ekim ayında başkent Ankara'da açılmış, ardından 2008 yılı Ocak ayı içerisinde İzmir'deki ikinci şubemiz hizmet vermeye başlamıştır. 2003 yılından bu yana Levent'te bulunan KPMG İstanbul ofisi, 2007 itibarıyla Kavacık'taki yeni adresine taşınmıştır.

 

KPMG Türkiye, bugün İstanbul (Merkez Ofis), Ankara ve İzmir'de faaliyet gösteren 900'den fazla çalışanıyla; finansal hizmetler, tüketici ürünleri ve endüstriyel sektörler, gıda ve perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya ve daha birçok sektörde faaliyet gösteren 1500'den fazla müşterisine, profesyonel hizmetler sunmaktadır.

KPMG; ABD Sermaye Piyasası Kurumu'na(SEC) kayıtlı denetçi olarak hizmet veren "Dört Büyükler" arasından, Türkiye'de faaliyet gösteren 'ilk' ve uzun yıllar 'tek' bağımsız denetim firması idi. Ayrıca, Türkiye'de Bankacılık Mevzuatı Denetleme Kurulu'ndan ("BDDK") BT Denetim Ruhsatı alan ilk bağımsız denetim firmasıdır.​